Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > MUZIÁDA 2024-Mladé talenty s JFO

MUZIÁDA 2024-Mladé talenty s JFOMuziáda je každoroční festival základních uměleckých škol (ZUŠ) Moravskoslezského kraje, pořádaný od roku 2010.

Tato kulturní událost je organizována sdružením MÚZA ve spolupráci se ZUŠ a regionálními úřady. Festival je složen z několika samostatných akcí, které prezentují mladé talenty v oblasti hudby, tance, dramatu a výtvarného umění. Mezi hlavní akce patří koncerty, nesoutěžní přehlídky, výstavy a speciální projekty jako je spolupráce s profesionálními orchestry. Múziáda nabízí platformu pro žáky a pedagogy zúčastněných škol, aby prezentovali svou uměleckou a pedagogickou práci veřejnosti. Každý ročník je tematicky zaměřen a reflektuje výročí významných umělců či kulturní témata.

 

MLADÉ TALENTY S JFO 2024

Mladé talenty s JFO je ojedinělá a inspirující kulturní událost, která propojuje svět profesionální klasické hudby s mladými nadějnými muzikanty z řad žáků základních uměleckých škol. Tato akce se stala nejen milým zvykem, ale i významnou platformou pro rozvoj a prezentaci mladých hudebních talentů. Každoročně nabízí jedinečnou příležitost pro vybrané žáky, kteří prošli náročným výběrem, aby vystoupili na společném koncertu s Janáčkovou filharmonií Ostrava.

 Také někteří naši žáci usedli k notovému pultu s profesionálními hráči, což bylo pro mnohé velkým zážitkem a inspirací k dalšímu sebezdokonalování se.

Letos se této společné akce zúčastnili tito žáci: Vojtěch Kocián(housle), Martina Zichová(housle), Martina Menšíková(housle), Tomáš Decku(Kontrabas),

Ester Pracná(příčná flétna).

Obrázek WhatsApp, 2024-05-24 v 17.34.33_9af4f07e.jpg Obrázek WhatsApp, 2024-05-24 v 17.34.34_946a2ffc.jpg