Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Umělecké obory > Výtvarný obor

Výtvarný obor

zus-vytvarnyobor@seznam.cz

Výtvarný obor navštěvují děti od 5 let.

Studium je rozděleno do 2 stupňů:

  • I.  stupeň: Přípravný ročník, 1. – 7. ročník
  • II. stupeň: I. – IV. ročník

Absolventi těchto stupňů končí školu závěrečnou prací. Ti nejlepší jsou připravováni na střední nebo vysokou školu s výtvarným zaměřením. Základní výukový program zahrnuje kresbu, malbu, modelování, grafiku a dekorativní činnosti. Volnost a spontánnost, doplněná o předcházející řemeslnou průpravu, dává žákům možnost spojit talent a dovednost. Školní klima dává dětem prostor i pro experimentování – tím je i možnost nahlédnutí do tajů animace pomocí videotechniky.

Vážení rodiče.
Je mnoho možností „co s dítětem dále“,  ve spektru kladných hodnot. Některé děti rády zpívají, jiné si naopak něco rády namalují. Jestliže zvolíte tu druhou možnost, nabízíme vám zapsat se v naší ZUŠ V. Petrželky na oboru výtvarném. Školní vzdělávací program (ŠVP) umožňuje zařazovat děti do výuky již od 5 let. Připravujeme děti na střední, případně vysokou školu výtvarného charakteru. U těch menších jde ve výuce o témata hravá, přemýšlivá, která stavějí na uplatnění individuálního prožitku. U větších žáků klademe důraz na uplatnění a vytříbení již určitých zkušeností a schopnost zaznamenat daná témata dle skutečnosti – portrét, krajina, zátiší apod.

Důležitým zázemím jsou ateliéry vybavené pro grafiku, keramiku a samozřejmě pro plošné vyjadřování - kresbu a malbu. Při výuce používáme i audiovizuálních prostředků (DVD a PC). V průběhu celoroční výuky se děti představují na dílčích výstavách ve školní galerii. Některé z nich mají významnější charakter, a proto jsou uváděny vernisážemi, kde účinkují děti z hudebních oborů. Oborově se každoročně zúčastňujeme výtvarných přehlídek ostravských ZUŠ. Nejsme„ továrnou“ na budoucí profesionály ve výtvarném oboru. To zdaleka ne. Myslíme si však, že dát dítěti možnost výtvarně se projevit je ta správná volba právě u nás na výtvarném oddělení při ZUŠ V. Petrželky v Ostravě-Hrabůvce.

Pedagogové: akad. mal. Karol Hercík a Mgr. Jakub Novák Výtvarný obor Výtvarný obor Výtvarný obor Výtvarný obor